Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

W dniach 16 – 22 września organizowany jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Celem tej inicjatywy jest zachęcanie władz lokalnych do wprowadzania zrównoważonych środków transportu w miastach i promowania ich wśród mieszkańców.

Mobility Week

Komisja Europejska zachęca do aktywnego udziału nie tylko władze lokalne, także przedsiębiorców. W firmie transportowej szczególnie widoczna jest potrzeba odpowiedzialnego planowania i wykorzystania multimodalnych środków transportu.

W Global Motion ciągle poszukujemy nowych rozwiązań, które pozwolą nam ograniczyć negatywny wpływ na środowisko.  Tej jesieni przeprowadzamy akcję wymiany opon w samochodach ciężarowych. Współczesne opony są raczej efektem pracy naukowców w laboratorium niż inżynierów. Dzięki zastosowanym materiałom i specjalnie zaprojektowanym bieżnikom pozwalają zmniejszyć zużycie paliwa, a co za tym idzie obniżyć emisję spalin. Ponadto utrzymanie prawidłowego ciśnienia w oponach może obniżyć zużycie paliwa nawet o 10%. Niewielka zmiana może mieć ogromny wpływ na jakość życia przyszłych pokoleń.